İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Eskişehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

METEOROLOJİK DUYURU 24 Mayıs 2018

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nden 24/05/2018 tarihinde gelen bilgiye göre; Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında (Eskişehir, Bursa, Kütahya, Bilecik) yarından itibaren serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği  tahmin edilmektedir.

25 Mayıs 2018 Cuma: Eskişehir, Kütahya il geneli ile Bilecik, Bursa illerinin güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

26 Mayıs 2018 Cumartesi: Eskişehir, Kütahya il genelinde yerel kuvvetli sağanak yağışlı, Bilecik ve Bursa genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

27 Mayıs Pazar: Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahası genelinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak tahmin edilmektedir.

Uydu, radar verileri ile yapılan son analiz ve tahminlere göre; halen aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Eskişehir ilinin güney ilçelerinde ( Seyyitgazi, Han, Sivrihisar, Çifteler, Mahmudiye, Alpu) etkisini arttırarak bugün kısa süreli etkili olacağı beklenmektedir. Yağışların yer yer kuvvetli (15 - 35 kg/metrekare) olması tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzlaklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.