İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Eskişehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 AĞUSTOS ANMA ETKİNLİĞİMİZİ BEDENSEL ENGELLİLER SANAT VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ÜYELERİYLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos Marmara Depremi Anma Etkinliğimizi Eskişehir Bedensel Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği üyeleriyle birlikte gerçekleştirdik. Programın başında Marmara Depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için okunan mevlidi şerif'in ardından Müdürlüğümüzce yürütülen "Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım" adlı projemizin çıktılarının tanıtımını gerçekleştirdik.
[Devamı]
UNUTMADIK! 16 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 tarihinde saat 03.02'de meydana gelen ve 45 saniye süren Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini alırken depremle yaşamayı öğrenebilmemiz amacıyla bize sürekli sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarih olmalıdır. Bu bilinçle hareket ederek afetler ve acil durumlar öncesinde alacağımız önlemlerle göreceğimiz zararı en aza indirebileceğimizi unutmamalıyız.
[Devamı]
AG HAVACILIK PERSONELİNİ AFETLERE VE YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRDİK 14 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüzce 11 Ağustos 2018 tarihinde AG Havacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinde görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri kullandırılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
AFETLERE KARŞI ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM PROJEMİZ ÜLKE GENELİNDE YAYGINLAŞIYOR 30 Temmuz 2018
foto
Eskişehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün koordinatörlüğünde yerelde Anadolu Üniversitesi ve Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi, uluslar arasında ise Polonya' dan Sosyal Bilimler Üniversitesi, Çek Cumhuriyetinden engellilik alanında faaliyet gösteren Handy Club Ostrava ve Bulgaristandan Bulgar Gelişim Ajansı ortaklığında yaklaşık 2 yıldır yürütülen proje ile geliştirilen Görme, iştime ve fiziksel engelli vatandaşlara yönelik 75 adet video ve görme engelli vatandaşlarımız için Braille alfabesi ile oluşturulan fiziksel çıktılar engelli vatandaşlarımızın ve Afad eğitim uzmanlarının kullanımına sunuldu.
[Devamı]
ÖĞRETMENLERİMİZLE AFET BİLİNCİ EĞİTİMLERİNDE BULUŞTUK 05 Temmuz 2018
foto
2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı Haziran ayı seminerleri kapsamında Müdürlüğümüze yapılan talep üzerine 18.06.2018 tarihinde Yunuskent Anaokulunda görevli öğretmenlerimize, 20.06.2018 tarihinde Yunusemre İlkokulunda görevli öğretmenlerimize, 21.06.2018 tarihinde Tayfur Bayar Anadolu Lisesinde görevli öğretmelerimize "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri tanıtılmıştır.
[Devamı]
AFETLERE VE YANGINLARA DİRENÇLİ YURTBAY PERSONELİ 06 Haziran 2018
foto
Müdürlüğümüzce 03 Mayıs 2018-05 Haziran 2018 tarihleri arasında Yurtbay Seramik Anonim Şirketinde görevli personellere üçer saatlik dilimler halinde dokuz grup olarak gerçekleştirdiğimiz eğitimimizde toplam 960 kişiye "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri tanıtılmış, Eylül ayı içerisinde tüm personele yönelik yangın tatbikatı planlanmıştır.
[Devamı]
ENGELLİLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNİRLERİMİZ BAŞLADI 31 Mayıs 2018
foto
İl Müdürlüğümüzün yürüttüğü ve Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından hibe desteği sağlanan 2016-1-TR01-KA204-034345 numaralı Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım adlı Erasmus + projesi çarpan etkili faaliyetleri kapsamında yapılan Afet Bilinci Eğitim Seminerleri Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi, Eskişehir Bedensel Engelliler Derneği, Eskişehir Engelliler Spor Kulübü Derneği katılımları ve Valimiz Sayın Özdemir ÇAKACAK ın teşrifleri ile gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
ÇİFTERLER İLÇESİ ARSLANLI MAHALLESİ SU BASKINI 31 Mayıs 2018
foto
29.05.2018 tarihinde Müdrülüğümüze Çifteler İlçesi Arslanlı Mallesinde aşırı yağışlardan dolayı su baskınları olduğu ihbarı gelmiştir. Gelen ihbar üzerine olay bölgesine sevk edilen kurtarma ekibimiz bölgede can veya mal kaybının olmadığını, ikametleri su basmadığını tespit etti. Bölgede iki ahırı su bastığı ve ahırın içinde bulunan küçükbaş hayvanlar için tehlikeli bir durumun olmadığı gözlemlendi.
[Devamı]
FİLİSTİN İNSANİ YARDIM KAMPANYASI 18 Mayıs 2018
foto
Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli yardım ve desteğin sağlanması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) koordinasyonunda yardım kampanyası başlatıldı. "Filistin İnsani Yardım Kampanyası"na ilişkin 2018/10 sayılı Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de bugün yayımlandı.
[Devamı]
DAİRE BAŞKANIMIZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ 17 Mayıs 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı Sayın İrfan Keskin, Müdürlüğümüzü 17 Mayıs 2018 tarihinde ziyaret ederek İl Müdürümüz Sayın Recep Bayar ve şube müdürlerimiz ile bir araya geldi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516