İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ESKİŞEHİR
Eskişehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

HİZMET İÇİ EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 18 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüzde görevli personellerin, görev ve sorumluluklarının gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak ve Hizmette verimliliği artırmak amacıyla 2018 yılı Hizmet İçi Eğitim Planında yer alan "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta" konularındaki eğitim Müdürlüğümüz Hizmet Binası Eğitim Salonunda 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
AFETE DİRENÇLİ GÜMÜŞPALA KALIP PERSONELİ 17 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüzce 17 Ocak 2018 tarihinde Gümüşpala Kalıpta görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri kullandırılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
TOKİ SAVAŞ KUBAŞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLMİŞTİR 15 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüzce 15 Ocak 2018 tarihinde Afete Hazır Okul Projesi kapsamında Toki Şehit Savaş Kubaş öğrencilerine "Afet Bilinci Eğitimi" verilmiş olup, meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, Başlangıç yangınlarında müdahalede kullanılan Yangın Söndürme Tüplerinin kullanımı konusunda bilgiler verilmiştir.
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA MÜKELLEFLERİNİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR 10 Ocak 2018
foto
Müdürlüğümüzce Odunpazarı ve Tepebaşı İlçelerinden asil mükellef olarak görevlendirilen yükümlülerin eğitimleri 17 Aralık 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 25 Nisan 2018 tarihinde sona erecektir.
[Devamı]
GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNİ AFETLERE VE YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRDİK 26 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüzce 26 Aralık 2017 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmıştır. Başlangıç yangınlarında müdahalede kullanılan Yangın Söndürme Tüplerinin kullanımı konusunda bilgiler verilmiştir.
[Devamı]
YURTBAY SERAMİK PERSONELİNİ AFETLERE VE YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRDİK 18 Aralık 2017
foto
Müdürlüğümüzce 01.11.2017-15.12.2017 tarihleri arasında Yurtbay Seramik Anonim Şirketinde görevli 979 personele "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri tanıtılmış, Ayrıca Başkanlığımız (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ca başlatılan "O Kahraman Benim" gönüllülük projesine Yurtbay Seramikte görevli personeller önkayıt yaptırarak AFAD Gönüllüsü olmuşlardır.
[Devamı]
DEREYE UÇAN ARAÇ 11 Aralık 2017
foto
10.12.2017 tarihinde Jandarma'dan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine gelen ihbarla bir otomobilin Yeni Sofça Mahallesi girişinde ki dereye uçtuğu bilgisine ulaşıldı. Olay yerine ivedilikle ulaşan arama kurtarma ekibimiz, otomobili kullanan bayanın çevredeki vatandaşlar tarafından sağ olarak çıkarıldığını tespit ederek, şahısı 112 ekiplerine teslim etti. Otomobil içinde ve çeveresinde yapılan incelemeler sonucu, olay yerinde başka bir şahıs olmadığı belirlenerek ekibimiz olay yerinden ayrılmıştır.
[Devamı]
AFETE DİRENÇLİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ 28 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüzce 24 Kasım 2017 tarihinde sabah ve öğladen sonra olmak üzere iki grup halinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmıştır.
[Devamı]
İLİMİZDEKİ KAMU KURUMLARINDA GÖREVLİ PERSONELLERE "KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ"VERİLMİŞTİR 24 Kasım 2017
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca planlanan İl Müdürlüğümüz ve Afyonkarahisar Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde görevli personellerle müştereken düzenlenen eğitimde; İlimiz Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellere 21-22-23 Kasım 2017 tarihinde "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" düzenlenmiş olup, Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer silahlar ve korunma yolları konusunda bilgiler aktarılımış , Şüpheli postalara nasıl yaklaşılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilmiştir.
[Devamı]
ANT İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLMİŞTİR 23 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüzce 22 Kasım 2017 tarihinde ANT İşletme Müdürlüğünde görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011