İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ESKİŞEHİR
Eskişehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ 13 Ekim 2017
foto
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü münasebetiyle Müdürlüğümüzce Prof.Dr.Orhan OĞUZ Anadolu Lisesi ile Şehit İlker KARTER mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri tanıtılmış, afetlere dirençli yapıların nasıl olması gerektiği aktarılarak bu yılın "Evim Güvenli Evim" slagonu doğrultusunda evimizde yapısal olmayan tehlikelerin bizlere verdiği zararlar anlatılarak evimizde deprem tehlike ...
[Devamı]
AFETE DİRENÇLİ İZOCAM PERSONELİ 28 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüzce 26 Eylül 2017 tarihinde İzocam A.Ş Eskişehir Tesislerinde görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, tahliye tatbikatı yaptırılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri kullandırılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
KIZILAY GENÇLİK KOLLARINDA GÖREV YAPAN GÖNÜLLÜ GENÇLERİMİZİ AFETLERE ,YANGINLARA, NÜKLEER, KİMYASAL VE BİYOLOJİK SİLAHLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRDİK 27 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüzce 25 Eylül 2017 tarihinde Kızılay Gençlik Kollarında gönüllü olarak çalışan gençlere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri tanıtılarak İkaz Alarm, Kimyasal, Biyolojik ve Nükleer silahlardan korunma tedbirleri anlatılmıştır.
[Devamı]
TEPEBAŞI’NDA KORKUTAN DEPREM 21 Eylül 2017
foto
21/09/2017 tarihi saat 12.01 de Başbakanlık AFAD “deprem.gov.tr” sitesinden alınan bilgiye göre merkez üssü Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi olan 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir AFAD İl Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol gereği oluşturulan Eskişehir Yerel Deprem İzleme Ağı Sisteminden deprem gözlenmiş olup etki alanı hakkında öngörüde bulunulmuştur.
[Devamı]
MAYA MEKANİK PERSONELİNİ AFETLERE VE YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRDİK 21 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüzce 15 Eylül 2017 tarihindeMaya Mekanik Şirketinde görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri kullandırılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YETİŞTİRİLME SÜRECİNDEKİ ADAY ÖĞRETMENLERE AFET EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLMİŞTİR 19 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüzce İlimize atanan yetiştirilme sürecindeki aday öğretmenlere 18 Eylül 2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda "Temel afet bilgileri, Tehlike avı, Afet yönetiminde öğretmenlerin konumu, Okul afet ve acil durum planlarının hazırlanması, Başlangıç yangınlarının söndürülmesi" konularında eğitim verilmiştir.
[Devamı]
KURTARMA VİNCİ EĞİTİMİ 12 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüz Arama Kurtama Araçlarında bulunan kurtarma vinçleriyle kullanımı ilgili, firma yetkileleri tarafından arama kurtarma personeline teorik eğitm verildi ve ardından arazıde uygulama eğitmi gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
ATATÜRK BULVARI'NDA TRAFİK KAZASI 12 Eylül 2017
foto
112 Komuta Merkezinden gelen Atatürk Bulvarı'nda bariyerlere araç çarpması ihbarı üzerine, arama kurtarma ekibimiz kazaya müdahale etmek için olay yerine intikal etti. İtfaiye, 112, DAK ve Arama Kurtarma Ekibimizin koordineli çalışması sonucu kazazedenin cansız bedeni araç içerisinden çıkartılarak 112 ekiplerine teslim edildi. Kaza esnasında araç içerisinde başka şahıs olup olmadığının bilinmemesi üzerine ekiplerimiz olay bölgesinde Porsuk Çayı kenarında kıyı taraması yaptı. Yapılan olay yeri taramasında başka bir kazazedeye ulaşılmadı.
[Devamı]
SAKARYA NEHRİNDE MAHSUR KALAN BABA OĞUL KURTARILDI 08 Eylül 2017
foto
Mihalgazi İlçesi 9 Mayıs Mahallesi Değirmen mevkiinde mahsur kalan baba ve oğlu, arama ve kurtarma ekiplerimizin çalışmaları sonucu kurtarıldı. Muhammet Taşkan ve 7 yaşındaki oğlu Yusuf Taşkan, balık tutmak amacıyla Sakarya Nehri'nin geçtiği Değirmen mevkiinde suyun debisinin düşmesiyle oluşan toprak birikintisinin üzerine çıktı. Bir süre sonra suyun yükselmesiyle mahsur kalan baba ve oğlu arama ve kurtarma ekiplerimizin çalışmaları sonucu kurtarıldı.
[Devamı]
DEFAS MÜHENDİSLİK PERSONELİNİ AFETLERE VE YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRDİK 25 Ağustos 2017
foto
Müdürlüğümüzce 24 Ağustos 2017 tarihinde Defas Mühendislikte görevli personellere "Birey ve Aileler için Afet Bilinci" konusu anlatılarak meydana gelebilecek afetlere karşı kendilerini ve ailelerini korumaya ve gerekli tedbirleri almaya yönelik bilgilendirilmeleri sağlanmış, afetler ve acil durumlarda bina tahliyesinin nasıl olması gerektiği aktarılmış, başlangıç yangınlarına müdahalede uygulanacak hareket tarzları ve bu tür yangınlarda kullanılan yangın söndürme tüpleri kullandırılarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910