İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Eskişehir Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Tatbikatlar

TAMP ESKİŞEHİR 2018 MASABAŞI TATBİKATI 30 Ekim 2018
foto
Eskişehir Afet Müdahale Planı ( TAMP-ESKİŞEHİR ) kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce masabaşı tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Tatbikat senaryosunda; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 30.10.2018 tarihinde saat 10.35’te meydana gelen depremin 5,5 büyüklüğünde ve merkez üssünün İlimiz merkez Tepebaşı İlçesi Emirceoğlu Mahallesi olduğunu açıklamıştır.
[Devamı]
VAN DEPREMİ'NİN 7. YILDÖNÜMÜ 23 Ekim 2018
foto
23 Ekim 2011 yılında Van İlimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor; yakınlarına ve ulusumuza bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyoruz.
[Devamı]
TEPEBAŞI'NDA KAYIP VATANDAŞ 03 Eylül 2018
foto
2 Eylül 2018 tarihinde Jandarma İhbar Hattından Müdürlüğümüz aranarak İlimiz Tepebaşı İlçesi, Tandır Mahallesi'nde orman yürüyüşüne çıkan vatandaşın kayıp olduğu bildirildi. Bu bilgi üzerine nöbetçi Arama ve Kurtarma Ekimiz ivedilikle olay bölgesine hareket etti. Arama çalışmalarına Jandarma ekipleri ile başlandı. UMKE, DORLİON ve AKUT ekipleri de arama çalışmalarına katıldı.
[Devamı]
ESKİŞEHİR'DE SU BASKINI 29 Mayıs 2017
foto
Şehrimizde meydana gelen şiddetli yağmur sonrasında Eskişehir Bursa Çevre yolu üzerindeki Kütahya kavşağı köprüsünün alt bölümü su basması sonucu ulaşıma kapanmıştır. Bunun üzerine nöbetçi ekbimiz olay bölgesine intikal etmiş ve motopomplarla suyun tahliyesini sağlayarak çevreyolu ulaşıma açılmıştır.
[Devamı]
FIRTINADAN ETKİLENEN MEVSİMLİK İŞÇİLER 09 Mayıs 2017
foto
İlimizdeki olumsuz hava koşullarından mevsimlik işçilerin konakladıkları çadırlar da etkilenmiştir. Mevsimlik işçilerin çadırlarda günü geçirmeleri hayati tehlike arz ettiğinden, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordine edilerek Tepebaşı ilçesi Yeşiltepe mahallesinde bulunan Sinan Alağaç Ortaokulu'na nakilleri sağlanmıştır. Kurumumuzla koordineli çalışan Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi vatandaşların iaşelerini temin ederek dağıtımını yapmıştır.
[Devamı]
SULAMA KANALINDA BULUNAN ERKEK CESEDİ 29 Ekim 2016
foto
Müdürlüğümüze yapılanTepebaşı ilçesi Yeşiltepe mahallesi Bilgeç caddesi yakınından geçen sulama kanalında bir erkek cesedinin bulunduğu ihbarı üzerine; 3 kişiden oluşan Arama ve Kurtarma Ekibimiz , Kurtarma Aracımız ile ivedi olarak olay bölgesine intikal etti. Sulama kanalı içerisinde görülen 20.07.1955 doğumlu Mehmet KORUN'a ait olduğu belrlenen cenaze ekibimizin yaptığı çalışmalar sonucu sudan çıkarılarak 155 Polis ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]